Overnachten in Stijl

Stories of This Abled City: Experiential Dialogues on Disability in Urban Life

Stories of This Abled City: Experiential Dialogues on Disability in Urban Life

Wednesday 10 Jun - Friday 12 Jun 2026
12:30
-
17:30
Gratis evenement!

Grote Markt

Grote Markt 1, 9712 HN Groningen

Stories of This Abled City: Experiential Dialogues on Disability in Urban Life is een interactieve tentoonstelling die plaatsvindt van 10 t/m 12 juni 2026 in het House of Connections, Grote Markt 21, Groningen.

 

De tentoonstelling laat de stad zien door de ervaringen van rolstoelgebruikers en mensen met een beperking. Zij brengt onderzoek, ervaringskennis, kaarten, film, games, creatieve installaties en workshops samen. Het programma bouwt voort op ongeveer tien jaar samenwerking tussen de Rijksuniversiteit Groningen, studenten, kunstenaars, maatschappelijke partners en co-onderzoekers met een beperking, onder wie cliënten van ’s Heeren Loo/ Noorderbrug.

Met Stories of This Abled City willen we laten zien hoe een stad inclusiever kan worden wanneer de ervaringen van mensen met een beperking serieus worden genomen als kennis. De tentoonstelling is bedoeld voor een breed publiek: families, scholieren, studenten, beleidsmakers, professionals, onderzoekers en iedereen met interesse in toegankelijkheid, inclusie en stedelijk leven.

 

Enkele programmaonderdelen zijn:

  1. games ontwikkeld door Hanze-studenten, waarin mensen met een beperking verschijnen als helden, makers, avonturiers en slimme probleemoplossers;
  2. lezingen en rondleidingen door onderzoekers, promovendi en voormalige student-assistenten;
  3. creatieve workshops met visuele storytelling voor scholen, waaronder stop-motion en green screen-technologie;
  4. publieke buitenactiviteiten op woensdagmiddag als onderdeel van Jantje Beton Nationale Buitenspeeldag, met rolstoelsport en inclusief spelen;
  5. workshops en voorstellingen geleid door ervaringsdeskundigen van ’s Heeren Loo/ Noorderbrug.

 

Het volledige programma is hier te vinden.

 

Stories of This Abled City wordt georganiseerd door het This Abled City team in samenwerking met de Rudolf Agricola School for Sustainable Development aan de University of Groningen, en mede mogelijk gemaakt door het Impact Explorer-programma van NWO.